Veseli smo, da smo po dveh letih, ko je veliko aktivnosti ustavila
pandemija covida 19, ponovno zagnali raziskovalno delo.
Na letošnjem Kongresu mladih raziskovalcev se nas je zbralo
veliko, pri nalogah je sodelovalo kar 41 učencev v petih skupinah iz OŠ
Kuteževo, OŠ Košana, OŠ Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica, OŠ Antona
Žnideršiča Ilirska Bistrica ter OŠ Rudija Mahniča - Brkinca Pregarje.
Tema letošnjega kongresa je bila zelena infrastruktura. Najprej so
z veseljem prisluhnili predavanju Boruta Kokalja na temo pomena in stanja
rastlinskih in živalskih vrst na našem območju Nature 2000. Nato pa so mladi
raziskovalci predstavili svoje ugotovitve o zeleni infrastrukuri v osrčju Brkinov
(na Pregarjah in v okolici), v okolici šolskih parkov v Ilirski Bistrici, o
vodnjakih v Koćaniji ter o kalih v Košanski dolini.
Učenke in učenci so prikazali pravi raziskovalni pristop in veliko
veselja do naravoslovja in družboslovja.
Rosana Cerkvenik

Spletno mesto park-skocjanske-jame.si za svoje delovanje uporablja piškotke. Prosimo označite, za katere dovolite hranjenje (O piškotkih)